Ucuzluk Dükkanı Açmak Para Kazandırır Mı

01-04-2021 21:12:27

Ucuzluk Dükkanı Açmak Para Kazandırır Mı?

Ucuzluk dükkânı açmak ne kadar para kazandırır? Adı her ne kadar ucuzluk pazarı olsa da sahiplerine çok ciddi kazançlar sağlayabilen işyerlerinden biridir ucuzluk pazarları. Yüzde 50’yi bulan kar marjlarıyla satış yapan ucuzluk dükkânı açmak için çok yüksek miktarda sermaye gereksinimi bulunmamaktadır. Peki sıfırdan hiç devir almadan bir ucuzluk dükkânı açmak ne kadar para kazandırır? Ucuzluk dükkânı açmak kazançlı mı?

 

Yazı İçeriği

  1. Ucuzluk Dükkânı Açmak İçin Gerekli Sermaye
  2. Ucuzluk Dükkânı Çalışma Saatleri
  3. Ucuzluk Dükkanları Kar Marjı Ne Kadar?
  4. Ucuzluk Dükkânı Günde Ne Kadar Satış Yapar?
  5. Ucuzcu Dükkanlar Ayda Kaç Para Kazanır*

 

Ucuzluk Dükkânı Açmak İçin Gerekli Sermaye

Ucuzcu dükkânı açmak için gerekli sermaye, açtığınız dükkânın büyüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir. Büyük bir dükkân açma niyetindeyseniz, 400-500 bin lira civarı bir sermaye, ufak bir dükkân açmak için 100 bin lira civarı bir sermaye çoğu zaman yeterli olmaktadır. Sermayenin harcanacağı alanlar da aşağıda verilmiştir.

 

  • Tadilat ve dekorasyon için 10 bin TL
  • Gerekli mal ve ürün alımları için yaklaşık 100 bin TL
  • Televizyon, ofis koltuğu ve bilgisayarı gibi ekipmanların alımı için de yaklaşık 10 bin TL gerekmektedir.

 

Ucuzluk Dükkânı Çalışma Saatleri

 

Ucuzluk dükkanlarının çalışma saatleri sabittir. Genelde sabah 08.30 gibi açılan bu dükkanlar, akşam 21.00’a kadar işletilmektedir yani günde ortalama 12-13 saat mesai yapmaktadırlar. Sizlerde ucuzluk dükkanı açabilir ve bu mesai saatlerinde çalışabilirsiniz.

 

Ucuzcu Dükkanı Kar Marjı Ne Kadar?

 

Ucuzcu dükkanların kar marjı çok yüksektir. Pek çok üründe yüzde 30 ila 70 arası değişen bir kar marjı mevcut olmasına rağmen, gün sonu toplam satışın yüzde 50’si dükkanın karıdır. Yani günde 2 bin lira ciro yapan dükkan günde 1 bin lira kar etmektedir.

 

 

Ucuzcu Dükkanı Günde Ne Kadar Satış Yapar?

 

Ucuzcu dükkanların günlük satışları, dükkanın bulunduğu konuma ve sermayesine göre değişkenlik arz eder. İyi bir konumda açtığınız bir dükkan günde 2 bin liraya kadar satış yapabilir ve size çok güzel kazançlar sağlayabilir. Aynı şekilde standart bir bölgede açılan ucuzcu dükkanlarının günlük satışları 1 bin TL ile 1 bin 500 TL arası değişkenlik göstermektedir.

 

 

Ucuzcu Dükkânı Ne Kadar Para Kazanır?

 

Ucuzluk dükkanlarının aylık kazançları yaptıkları ciroya ve giderlerine göre değişmektedir. Aşağıda örnek bir gelir ve gider tablosu paylaştık. Kazanç ve giderler tamamen bu tabloya göre işlemektedir.

 

  • Ayda 60 bin liralık satış hasılatı elde eden bir ucuzluk dükkânı, 30 bin lira brüt kar elde etmektedir.
  • Bu kardan eğer varsa personel gideri, fatura masrafları, kira ve benzeri giderler çıkarıldığında net kar 10 bin lira ila 20 bin lira arası değişmektedir. Eğer sizlerde bir ucuzluk dükkânı kurma niyetindeyseniz, bunu rahatlıkla yapabilirsiniz.
Yorumlar